Motoworld

 

 

další goldwing na české scéně!!

GWRRA, ZVLÁŠTĚ CHAPTER GE-C, CROSS- BORDER, POSILUJE O DALŠÍHO ČLENA!

Fotografie nového goldwingu unikly!!!

a to o měsíc dříve, než měl být oficiálně 24.října před tokijským autosalonem odhalen...

KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO POUŠTĚ! ANEB BÉĎUBIKERA NEZASTAVÍŠ!

Je 4 p.m. To, čeho jsem se celou cestu bál, přišlo! Znám to z roku 2002 a doposud to nevyčichlo! Najednou v 80 v Texasu na I-20 ucítím pach gumy a hned na to drncání!! Jsem naštěstí v pravém, zajíždím ke straně, háže to, je to nezvratné znamení!! JE PRÁZDNÁ!! Naštěstí sjezd, uhýbám na kraj a co teď?? Plakat nebudu, už jsem velký, i když se mi fakt plakat chce!! Sám, uprostřed Texasu v poušti, kde se jezdí 85!!??!!??Přichází racionální úvaha!! Byl jsem závodník, od studií na střední jsem biker, jsem erudovaný automobilový technik a trochu dobrodruh a jsem dostatečně sebevědomý, a jisto jistě nejsem srab!! Vždy jsem nakonec všechno zvládl! Miluji Ameriku, obdivuji Texas, proč by mi měli ubližovat! To jsou na mé straně dobré vstupy!! Proti stojí v USA méně dostupná prázdná guma, pustina, pozdní odpoledne a obrovský Texas!! Odjíždím v 8pm! V 9 pm jsem v M 6, o 50 mil dále dnes jsem ujel jen 150 mil, ale mám dost a jsem šťastný!! Nádherná story! Ale o tom někdy příště! Jedno vím jistě!! V západním Texasu, na sjezdu 213 z I-20, mám dva prima kámoše, za kterými se sem vyplatí jezdit je pozdravit! Ti opravdu mohou hrdě zvednout hlavu k obloze a děkovat Bohu, že se narodili v Texasu! God Bless Texas!! P.S. Co za zázraky se děly mezi tím, doplním, až se vrátím!! Je dobře, že jsem věřící BéďaBiker!! 

TRADIČNÍ SRAZ GOLDWINGŮ NA STEINU SE OPĚT VYDAŘIL!

... a to i díky skvělému počasí, které přálo všem účastníkům po celou dobu srazu. Na účastníky čekal opět petrý program, zakončený slavnostním galavečerem v Resortu Stein.

Těšíme se na příští rok!

 

 

VESELÉ VELIKONOCE a ÚspěšnÝ ZAČÁTEK BIKERSKÉ SEZÓNY !!!

 

IRON BUTT 2015

Reportáž z akce 1000 mil za 24 hodin - aneb plechový zadek v akci

 

 

Honda GL1800 Gold Wing: pán v nejlepších letech

odkaz na zajímavý článek!!

 

 

 

 

BÉĎABIKER SLAVÍ V TEXASKÉM AMARILLU

NA ROUTE 66 !!!

JAK JINAK STYLOVĚ OSLAVIT 66  LET NEŽ V NÁRUČI MATKY CEST ROUTE 66 !!!

A KDE JINDE NEŽ NA POŘÁDNÉM STEAKU VE STEAK HOUSE BIG TEXAN !

KDY ? PŘECE 23.9.2015 V 6 P.M. ! VŠICHNI BIKEŘI JSOU ZVÁNI !

 

POZDRAV Z DRAGON GAP

GOLDWING SPA TRIANGLE TREFFEN 2015

FOTOGALERIE

Podívejte se, jak jsme si ty tři dny skvěle užili !

Ve čtvtek jsme se společně vypravili do Německa k prameni Ohře, kde na nás čekalo malé občerstvení V pátek jsme se vydali na další skvělou jízdu - na exkurzi do plzeňského pivovarského muzea. Cesta proběhla naprosto bez problémů a všichni účastníci byli nadšeni jak z muzea, tak z krásné trasy. V sobotu se parta odvážných vydala na navigační tour  s itinerářem v ruce a odhodlaně projížděla kontrolními stanovišti a malebnou krajinou. Všichni bikeři dorazili v pořádku do cíle a přivezli sebou spoustu zážitků z projeté trasy. Programem nabitý sraz zakončil sobotní slavnostní galavečer s předáním cen a živou muzikou. Všichni jsme se skvěle bavili a už se nemůžeme dočkat, až se na Steinu zase za rok sejdeme. Poznamenejte si do diářů termín příštího srazu už teď - potkáme se na Steinu 5.-8. května 2016!!!

GOLDWING SPA TRIANGLE TREFFEN 2015 UŽ SE BLÍŽÍ!!! 

7.-10.5.2015 se těšíme na Vaši účast :-)

 

 

MOTORKÁŘ UJÍŽDĚL POLICISTŮM A PŘEDVÁDĚL PŘI TOM KASKADÉRSKÉ KOUSKY

Bláznivou jízdu předvedl jeden americký motorkář nedaleko Los Angeles při honičce s policií. Na motorce si při jízdě stoupal a balancoval s roztaženýma rukama, jako by ho nezajímalo, že ho pronásledují policisté. Nakonec se sám vzdal, uvedla agentura Reuters.

 

 

POZDRAV Z FLORIDY

 

celou fotogalerii si prohlédněte zde

 

 

Zdravíme všechny přátele! Škoda že tu nejste s námi!!!

VZPOMÍNKA NA LUCY

Je 11.2. a já si vzpomínám na pozdní dopoledne na Floridě, kdy jsem dostal zprávu a Tvém skonu.
Lucy de Bruyne, často na Tebe vzpomínáme. Za celou naši rodinu, spolupracovníky v hotelu Stein i kamarády ze sedel GoldWingů, kteří jsme Tě měli a máme  rádi!!
BéďaBiker „Muj (Tvuj) kamarat“, jak jsi mi také někdy roztomile říkala.
 

ADI SUPPIGER

Dostal jsem smutnou zprávu, že náš přítel a čestný člen švýcarského GoldWing klubu - Adi Suppiger, odjel 9. ledna na nebeskou cestu.
 
S hlubokým zármutkem zůstává
 
BéďaBiker
 
 

 

_________________________________________________________________________

MERRY X-MAS & HAPPY NEW YEAR 2015 !!!

 
 
 
Informace o tom, kde je právě Santa Claus, sděluje jako každý rok netrpělivým dětem americká protivzdušná obrana NORAD! Pohyb Santa Clause sledují všemi prostředky včetně družic a radarů. Výrazně jim k jeho detekci napomáhá extrémně teplý nos soba Rudolfa, který dobře detekují infračervená čidla.
 
 
 
 
_________________________________________________________________________
 
 

Amerika je krásná. Drážky na slavné Route 66 hrají řidičům pod koly aut

Řidiči projíždějící po slavné americké silnici Route 66 si na jednom z úseků v Novém Mexiku mohou zazpívat patriotickou píseň Amerika je krásná. Místo autorádia se jim však o hudební doprovod postará samotná silnice.
Povrch jednoho úseku Route 66 je nově "vyladěn" tak, aby pod koly automobilů vydával tóny, které při jízdě správnou rychlostí dají dohromady zmíněnou píseň. Místní úřad tvrdí, že se hudbou snaží přimět řidiče, aby nejezdili příliš rychle.
Na pravém kraji několik set metrů dlouhého úseku silniční technici vyrobili úzký pruh s drážkami, jejichž hloubku i vzdálenost pečlivě vyměřili, aby v kontaktu s jedoucím autem vydávaly kýžené tóny. Řidiče na hudební zážitek upozorní značka nabádající, aby najeli na zdrsnělý pruh. Musí přitom dodržet stanovenou rychlost 45 mil (72 kilometrů) v hodině, jinak silnice hraje falešně.
Nápad je podle stanice CNN součástí projektu ministerstva dopravy státu Nové Mexiko, které se snaží přimět řidiče, aby na silnicích nejezdili nebezpečně rychle. Podle mluvčí úřadu Melissy Dosherové by rovněž měl pruh pomoci zabránit tomu, aby řidiči během dlouhé jízdy po transamerické silnici usnuli.
Podobná hudební silnice není první svého druhu, své úseky se speciálním povrchem mají již v Japonsku, Jižní Koreji či Kalifornii.
 
SEE YOU ON ROAD 66 !!!
 
 
 
 
 
______________________________________________________________________
 
 
 
 
 
 
V nejbližších dnech dorazí do Česka pro našeho váženého zákazníka další luxusně vybavený motocyklový přívěs Bushtec z Tenneesee. Značka Bushtec vyrábí nejlepší motocyklové přívěsy na světě a je zárukou opravdové kvality. Přívěsy Bushtec mají velmi moderní vzhled a jsou postaveny na zásadách nepřekonatelného technického řešení. Zástupcem firmy Bushtec pro Evropu je firma Roline Truck Service s.r.o., která pro Vás zajistí přívěs přesně podle Vašeho přání. Můžete si vybrat z velkého množství doplňkového příslušenství tak, aby přívěs splňoval Vaše nejnáročnější potřeby a byl tím nejlepším společníkem na cestu! 
 
Sestavte si svůj Bushtec na míru, jsme tu, abychom Vám s jeho výběrem poradili! Na základě vlastních dlouholetých zkušeností víme, že Bushtec je nejlepší! Těšíme se na Vás!
 
Team Roline Truck Service

 

 

Pozdrav z U.S.A. -Red Canyon, Wyoming!!!

 

 

 

Jedno obyčejné odpoledne v Yellowstonském národním parku!

Jedete si takhle po silnici na GoldWingu a...

 

 

 

 

 

Bezva článek od Honzíka a Widouše o novém členovi rodiny :-)

 

 

 

Hallo, hallo!!! První noc v novém bytě Bunkhouse fantastická!! Dokonalé pohodlí, doslova "jako doma"!!! Trošinku obtížnější jízdu, ve srovnání s Bushteckem, bohatě překoná luxus při ubytování!! Doporočuji!!! 

P.S. Je potřeba ale poznamenat, že Bushtec je na jízdu zcela vyjímečný a žádný přívěs se mu nevyrovná!! Takže jízda s Bunkhousem je zcela standardní, pohodlná a navíc ta "elektrická brzda"... :-)

 

 

______________________________________________________________

 

______________________________________________________________

 

Prestižní U.S.A. časopis informuje o srazu členů GWRRA a ostatních nadšenců v Resortu STEIN !!!

Tomu říkáme machr!!! Pilot proletěl s kamennou tváří Korintským průplavem!

______________________________________________________________

 

Poznamenejte si do diářů  I. letní sraz České asociace Route 66 bude "u Džejára na ranči"!

Akce je určena pro všechny fanoušky Route 66

 

______________________________________________________________

 
Španělský sraz GWEF
 
Milí GoldWingers, jak mne informoval můj přítel Pedro Caldeira, španělský interrep na Floridu, španělský sraz GWEF se koná podle následujících pravidel.
Srdečně zdraví BéďaBiker
 
Hello Martin
Hope you are ok and everything is going perfect.
Just finished the authorities agreement concerning our treffen
 
Place – Pineda de Mar ( Barcelona)
 
Camping – Caballo de Mar  
 
Passeig Maritim, s/n  
08397 Pineda deýMar (Barcelona) Spain 
GPS: N 41º 37' 02'' - E 02º 40' 39''
Tel. (+34) 937 671 706 
Fax. (+34) 937 671 61 
 
There are bungalows available, members should phone camping , mention that they are GoldWingers  to get the special price.
 
Best regards
pedro

 

______________________________________________________________
 
 
Vzpomínka na Lucy
 
Zase je únor, zase jsem na Floridě v sedle mého GoldWingu a zase se mnou v sedle sedí ta smutná zpráva, která mne tu zastihla. Před dvěma lety nás opustila naše prima kamarádka Lucy de Bruyne. Vzpomínám na ni často, postupem let se stala naší rodinnou přítelkyní a trávila u nás v posledních letech vánoce i pár dní během roku. Vždy byla osvěžením našich dnů a potešením i pro společnost našeho hotelu.
Až se s ní jednou potkám, budeme si mít co povídat.
Prosím i Vás, co jste ji znali, věnujte Lucy pár vteřin tiché vzpomínky.
BéďaBiker

 

 

Pozdrav z IMOT München - Gold Wing F6C

 

Tak velký šéf odjel daleko, daleko, až na Floridu. Na motorku. Takže co s načatým „pré“? :-) Když on motorky, tak já se teda postit rozhodně nebudu! Vyrážím na IMOT 2014 do Mnichova. To by bylo, abych si taky nesedla na pořádnou mašinu! Vlastně jich bude mnohem víc a mezi nimi i ON, nový GOLDWING F6C. Ani zaplacení parkovného 10 € na nevábném parkovišti plného bláta a odpadků nemůže mé nadšení zkazit. Před veletržními halami plnými nablýskaných krasavců vypadají mé kozačky, jako bych právě dorazila z exkurze v českém JZD. Naštěstí hned v první hale mě spasí stánek vystavovatele nabízející produkty k ošetření kůže, kde je mý botkám věnována taková péče, že se blýskají stejně jako chromy vystavovaných strojů. Jdu dál, čeká mě prezentace více jak 300 vystavovatelů z dvaceti zemí, kteří slibují spousty novinek - Super Duke, BMW nineT, Monster 1200 , Yamaha MT-09 a MT-07, zkrátka je na co se těšit. Zajímavá je expozice bavorského Godlwing klubu (Königlich Bayrische Goldwinger), který zde v hale č.5 slaví své 20. výročí partnerství s IMOTem. Několikrát denně zde probíhá Light & Sound Show a k vidění jsou ty nejlepší GoldWingy tohoto klubu. 
Ale můj cíl je jasný – GoldWing F6C. Haly jsou nabité k prasknutí, vidět tolik krásy na jednom místě si nemůže žádný biker nechat ujít. Procházím mezi vší tou parádou, kochám se… až konečně přicházím k Hondě a je tam ON …  , ještě majestátnější, než jsem doufala… beznadějně obsazený střídajícími se obdivovateli, kteří na něj nasedají se zatajeným dechem… A pak jen tiše sedí a vychutnávají si ten pocit blaženosti a jedinečnosti v sedle tohoto STROJE. A pak je najednou volný, tak si na něj sedám… jóóó, dřív než velký šéf, který je kdesi daleko… na Floridě… asi se tam má dobře, ale já už navždy budu PRVNÍ :-)
 
 
Pokračuji dál, musím všechno stihnout… po šesti hodinách v motosvětě už mě řádně bolí nohy, a tak plná dojmů si jdu zase zablátit boty… ale to nevadí, stálo to za to! 

 

Takže zase za rok? Já určitě chybět nebudu!

 

 

Divoký západ USA 

Vážení a milá Goldwinger´s i všichni ostatní bikeři!
 
Chtěl jsem naši cestovní mapu pro letošní rok doplnit informacemi o USA a místech, kudy pojedeme. Našel jsem však na internetu stránku pana Petra Daubnera, který o Spojených státech píše tak hezky a s takovou láskou a úctou, že bych to nedokázal snad ani já a to víte, že moje úcta a láska ke Spojeným státům je bezbřehá a úcta k americkému lidu též.
Pan Daubner na svých cestách používal jiné dopravní prostředky i ubytování, než budeme používat my, nicméně, pokud si vyberete to, co je k naší cestě relevantní, dozvíte se vše, co potřebujete a co bych vám řekl i já. Pokud snad budete potřebovat něco osvětlit blíže, či cokoli dovysvětlit nebo doplnit, napište a já tak moooc rád udělám.
A abych nezapomněl, tak ty stránky najdete ZDE :-)
Srdečně Vás všechny zdraví, už na první letošní trip nedočkavý a natěšený
BéďaBiker

 

Zesnulého pochovali při bizarním pohřbu na motorce a ve skleněné rakvi + VIDEO

Bill Standley z amerického městečka Mechanicsburg jezdil na své milované motorce 1967 Harley Davidson několik desítek let. Byl pravým motorkářem tělem i duší. Proto bylo jeho poslední přání absolvovat svou „poslední cestu“ na své motorce a v průhledné rakvi.

 

 

 

Ranč, ve kterém strávil poslední měsíce života herec Steve McQueen

 

MERRY X-MAS AND HAPPY NEW YEAR 2014 !!!!!

 

9.12.2013

Lamborghini věnovalo italské policii nové Gallardo

Automobilka Lamborghini poskytla italské policii jedno Gallardo. Italský výrobce supersportovních aut nevěnoval svůj model poprvé, jde už o třetí Lambo, které má italská policie k dispozici. Nyní věnovala továrna svoji novinku, a to model LP 560/4 s maximální rychlostí 320 kilometrů v hodině. Celý článek ZDE...

 

27.11.2013

Honda nám připravila potěšení a představila již 3 model rady Gold Wing v jiné, ale zajímavé podobě.

 

26.11.2013

HONDA GOLD WING F6C - článek Jardy Vavery

Honda se vytasila na salonu v Tokiu s dalším překvapením a modelová řada Gold Wing má tak nového člena, odstrojenou verzi F6C. Ta je tak trochu ideovým nástupcem původní F6C Valkyrie, i když výrobce ji spíše označuje slovy jako „Power Cruiser“. Pokračování...

 

25.11.2013

Thanksgiving Day - Den Díkůvzdání 

 

Den díkůvzdání neboli „Thanksgiving Day“ je jedním z nejvýznamnějších státních svátků ve Spojených státech. 
Historie oslavy Díkůvzdání sahá do dob, kdy americké prérie křižovali indiáni na koních a kdy na tento kontinent přicházeli bílí kolonizátoři z Evropy. Oslava Díkůvzdání je vlastně takovou kombinací domorodých a evropských tradic, neboli festivalů sklizně. Tento podzimní festival oslavoval sklizeň a úrodu.
 
Evropané si s sebou přinesli na nový kontinent své tradice a hlavně způsoby pěstování obilovin a obživy. Jenže bohužel místní kraj a podnebí nebyly srovnatelné, a tak se dost často stávalo, že „bílí“ neměli mnohdy co jíst. Některé zkušené domorodé národy pak naučily své „přátele“ z Evropy rybolovu, způsobu pěstování obilovin a ostatní způsoby přežití a obživy ve zdejším kraji.
 
První oslavy tohoto svátku se datují k roku 1621, kdy se v okolí města Plymouth na území dnešního státu Massachusets urodila po delší době „dobrá“ úroda. Od té doby se každoročně slaví Den díkůvzdání, avšak každoročně se slavil v odlišných termínech.
 
První oficiální oslava tohoto svátku byla stanovena prezidentem Abrahamem Lincolnem v roce 1863. V tomto roce byla oslava svátku vnímána také jako oslava americké jednoty. Termín současné oslavy svátku Díkůvzdání byl stanoven až v roce 1941 prezidentem Franklinem D. Rooseveltem. Bylo rozhodnuto, že oslava připadne vždy na 4. čtvrtek v měsíci listopad.A jak se tento státní svátek slaví? Jde především o rodinnou událost a setkání. Rodiny, jejíž členové často žijí na opačných koncích kontinentu, se na tento svátek navštěvují. Mnohdy je právě tento svátek jedinou příležitostí v roce, kdy se celé rodiny setkají. Na oslavu se sezvou bratři a sestry s rodinami, tety a strýcové, bratranci a sestřenice a také prarodiče. Oslava svátku vrcholí vždy večeří u velikého, někdy opravdu ohromného, stolu. To samozřejmě záleží na početnosti rodiny.
Typická večeře na Díkůvzdání se neobejde bez krocana, ten musí být dostatečně veliký, aby nasytil celou rodinu. Každoročně se v USA na Díkůvzdání upeče a posléze sní zhruba 270 miliónů těchto opeřenců.
 
Nejdůležitější osobě u stolu se dostane pocta „porcování upečeného krocana“ přímo před zraky hostů. Většinou se jedná o majitele domu, kde se oslava pořádá, někdy je zvolen manžel hospodyně, která krocana připravovala. Hospodyně, která krocana pekla a připravovala, nikdy neporcuje. Práce již měla dost, ale stará se o hosty, aby se dobře bavili.
A zábava po večeři? Žádné bujaré večírky se nepořádají, naopak se jde včas spát, vždyť den po Díkůvzdání je největším „nákupním“ svátkem v roce, tzv. černý pátek (Black Friday). V tento den se setkáte skoro ve všech obchodech s neobvyklými slevami - až 70%. Všechny supermarkety a obchodní centra mají noc před tímto dnem zavřeno, a to i 24hodinová centra, která mají běžně otevřeno. Během noci ze čtvrtka na pátek se obchody musí připravit na nápor zákazníků. A že jich jsou miliony! Američané milují nakupování, je to jejich sport a zábava číslo jedna!
 
 

21.9.2013

Sraz na Steinu

O posledním weekendu 20.-22.9  slavili naší GW kamarádi z Goldwing Stammtisch Sachsen v Resortu Stein ukončení sezóny 2013. Přijelo více než 20 zlatých křídel a weekend si opravdu užili. Páteční příjezd  oslavovali ve známém Cowboy & Biker baru. V sobotu pro kamarády připravil BéďaBiker 200km dlouhou vyjížďku, jejíž volbou byli všichni nadšeni. Sobotní večer se odehrál v nově otevřené stodole „New Mexico“. Bikeři se zájmem shlédli Road movie z Route 66, kterou BéďaBiker rád a často projíždí a Slide show z Apalačských hor, kde je také jeden z nejznámějších motorkářských úseků světa „Dragon at Deal´s Gap“, kdy 11 miles cesty /17km/ je opepřeno 318 zatáčkami. //Kdo neprojel, neuvěří! Pozn.redakce//  Ve večerních a nočních hodinách se při pojídání grilovaných specialit a flambovaného ananasu saští bikeři hodně spřátelili s Jackem Danielsem z Lynchburgu, Tennessee  a  s jeho Jack Daniel´s Honey a dámy si oblíbily Jackovu Lynchburg lemonade. Skvělé prostředí „New Mexica“ s plápolajícím krbem, skvělá jízda, úžasný grill a světové produkty Jacka Danielse - jen stěží si někdo dokáže představit něco lepšího.  “Das beste Wochenende in diesem Jahr“, //Ten nejlepší weekend v tomto roce //, říkali při odjezdu naši přátelé ze Saska. Také hned v pondělí přišlo ještě písemné  poděkování managerovi hotelu od saského presidenta:
    
Sehr geehrter Herr Sestak,
im Namen des Goldwing Stammtisch Sachsen möchten wir uns für ihre Bemühungen
und die schönen Tage im Hotel Stein noch einmal recht herzlich Bedanken.
Gern kommen wir wieder.
 
Mit freundlichen Grüßen
Frank und Cathrin Stabler
 
Sraz saských bikerů byl doplněn výstavkou 4 motocyklových přívěsů Bushtec v provedení Quantum GL v různých stupních výbavy. Model Quantum GT je ideální svým designem pro spřažení s GoldWingem. 
Společnost Bushtec zastupuje v Evropě BéďaBiker.
A ještě jedna poznámka: Většina účastníků srazu si již rezervovala ubytování na příští květen, kdy bude Resort Stein pořádat již 10 sraz GoldWingů. Více informací o květnovém srazu 2014 je na těchto stránkách.
 

 

2.9.2013

V sekci SRAZY přidány srazy GWEF pro rok 2014

   

 

21.8.2013

ODTAHOVÁ SLUŽBA aneb když u odtahovky slouží Goldwingy (článek je v němčině, s množstvím fotografií)

Švédská firma Coming Through nevylepšila Goldwinga o kůži a chrom, ale o odtahové zařízení. Myšlenka na používání motocyklu - odtahovky je jednoduchá: snadné použití a samozřejmě malé rozměry. Pokud se v dopravní zácpě není možné nikam dostat, motorka to prostě zvládne mnohem lépe. To jistě ví mnoho motorkářů z vlastní zkušenosti. Odtahový Goldwing dokáže rychle uklidit překážku a přispět k rychlému obnovení provozu. Může táhnout až 2500 kg. Připraveno je vše za pouhé dvě minuty. Nevýhodou je maximální rychlost 30 km/h na přívěsu , ale místo ohrožení se může rychle evakuovat a to za tuto nevýhodu rozhodně stojí.

 

 

21.8.2013 

NA MOTOPÁRTY VE DŘEVĚNICI SI ČISTILI HLAVY

 

  
 
22.3.2013
Vážení a milí ,
přeji Vám i všem Vašim blízkým pěkné velikonoce, trochu rozjímání, trochu veselosti, ale především dobrou mysl.
Váš BéďaBiker
 
 
27.2.2013
MAXI GOLDWING SRAZ V U.S.A Greenwille - podrobnosti zde
                                                                                                                        
 

14.2.2013

Svatý Valentýn

Každým rokem se 14. února slaví svátek všech zamilovaných - Valentýn. Tento svátek je znám téměř po celém světě a veliké oblibě se těší i u nás. Svátek Svatého Valentýna vznikl na základě skutečné historické události, kdy kněz Valentýn za vlády římského císaře Claudia II. tajně oddával mladé páry, ačkoliv to bylo zakázané. Kvůli tomuto prohřešku byl popraven, a to právě 14. února.
Tento den dává lidem prostor pro vyjádření lásky k těm, které mají rádi. Tradičně si lidé mezi sebou vyměňují různá přání k Valentýnu, tráví spolu volný čas a předávají si dárky.
Přeji Vám krásné prožití Valentýna se svými milovanými.
 
Váš
Martin Záboj
 

 

11.2.2013
Dnes je tomu rok, co nás opustila, po težké dlouhé nemoci, členka GWC CZ, kamarádka a přítelkyně, Lucy de Bruyne. Milá Lucy, myslíme na Tebe a říkáme si, zda už máš novou „bila třikolka“. Věříme, že ano. Je jistě vykládaná diamanty, které jsi měla ráda a jezdíš po zlatem dlážděných cestách. Nikdy na Tebe nezapomeneme a někdy se spolu „On the gold  road“ jistě potkáme. Je mi smutno. 
Líbá Tě BéďaBiker, celá naše rodina, všichni členové našeho klubu a všichni členové naší velké rodiny GWEF.
 

 


 

11.09.2020

obrázek


BIKETOBERFEST - leták

 

 

 

 

 

ULTIMATIVNÍ BIKING 2019 - Made in USA

Ani přesně nevím, kdy vznikl ten nápad, vydat se na velké americké dobrodružství v sedlech.
Je pravda, že bilaterálně jsme o velkém US tripu hovořili již několik let, ale stále se nevědělo, kdy. Až najednou na setkání Chapter GE-C na začátku roku padlo rozhodnutí. Navrhl jsem období, které se jmenuje „Indian summer“. Je to déle trvající suché, slunečné, teplé a málo větrné počasí na konci podzimu, na severoamerickém kontinentu. Babí léto na rozdíl od Indiánského, nastává na konci léta a na evropském kontinentu. Tato dvě označení nejsou tedy synonyma, jak se často plete. V období Indian summer jsem byl v US již mnohokrát, a mám toto krásné roční období dobře vyzkoušeno, a moc rád. Konečný termín byl na první schůzce v únoru dohodnut na dobu od 19. září do 20. října, 32 plných amerických dnů. A tak se začal naplňovat náš „American dream“, americký sen každého motorkáře. ..... POKRAČOVÁNÍ ZDE

Více »

soubor Příloha ke stažení


roline               

© motoworld.cz | vyrobilo SMWORKS - digital agency