Motoworld

 

 

GOLD WING

 

 

 

 

HONDA GL1800 GOLD WING: PÁN V NEJLEPŠÍCH LETECH

 

Když jsem se před lety rozhodoval, jaký bude můj další stroj na „velké“ cestování, odjel jsem do U.S.A., abych si nějaké stroje vypůjčil, vyzkoušel a pocestoval a rozhodl se. Po absolvování stovek mil s HD  Electra Glide jsem usedl za řídítka GL 1 500. Po první míli jsem věděl, kdo je oním favoritem. Psal se rok 1999 a to již nezadržitelně pronikaly zprávy o novém modelu GL 1 800. Nakonec jsem se dozvěděl, že nový GL 1 800 bude představen jako světová premiéra v září 2 000 na Intermotu v Mnichově, jako před lety  GL 1000 na Intermotu v Kolíně /R. Počkal jsem až do onoho představení a hned následující  den odjel opět do USA. Tam by se toho mohlo vědět více. Měl jsem štěstí. Byl jsem v San Diegu a asi za týden se v nedalekém areálu hipodromu v Del Mar konala výstava motocyklů pro jižní Kalifornii. Strávil jsem u vystavených třech modelů GW celý den. Nafotil je ze všech stran a ještě v USA jsem si udělal album GL 1800. To jsem již měl v Čechách v Hondě složenu zálohu. Dočkal jsem se v červnu 2001. Od té doby jsem s „Králem jedné stopy“ najel více než 150 tis. km po celé Evropě nejprve bez vozíku, později s přívěsem Bushtec, nakoupil jsem Králi mnoho doplňků, jak se na Krále patří, chromově září, a každý den jsem neskonale šťastný, že na světě byl někdo, jako  pan Sochiro Honda a já díky jeho Vizi přetavené v Misi  mohu být opravdu Easy Rider.

 

To ale není všechno. GoldWing je tak výjimečný, že moje paní, MUDr.Maria Zábojová, poměrně distinguovaná dáma, se nechala GoldWingem na jeho zlaté peruti unést stejně jako já, podlehla jeho kouzlu a dnes, v sedle krále, s Bushteckem v zádech, trávíme společně 2 dovolené ročně, jednu na jihu a druhou na severu kontinentu. Je to   2 x 5-6 tisíc km z cca 30 tisíc, které v sedle krále za rok udolám – lépe prolétnu nebo snad proplachtím.

Jak se dá z výše uvedeného vyznání dovodit, chci vám dále povídat o Králi jedné stopy, o cestách, o zážitcích i o přátelích, které jsem díky Králi získal. Král skutečně obohatil můj i náš život a zato mu patří mé velké poděkování a úcta.

 

 

 


 

 

01.08.2017

obrázek


SPA TRIANGLE TREFFEN 2018 - leták

 

 

 

 

 

 

DIVOKÝ ZÁPAD

Vážení a milí Goldwinger´s i všichni ostatní bikeři!
Chtěl jsem naši cestovní mapu pro letošní rok doplnit informacemi o USA a místech, kudy pojedeme. Našel jsem však na internetu stránku pana Petra Daubnera, který o Spojených státech píše tak hezky a s takovou láskou a úctou, že bych to nedokázal snad ani já ..... POKRAČOVÁNÍ ZDE

Více »

soubor Příloha ke stažení


roline               

© motoworld.cz | vyrobilo SMWORKS - digital agency