Motoworld

 

 

GOLD WING

 

 

 

 

HONDA GL1800 GOLD WING: PÁN V NEJLEPŠÍCH LETECH

 

Když jsem se před lety rozhodoval, jaký bude můj další stroj na „velké“ cestování, odjel jsem do U.S.A., abych si nějaké stroje vypůjčil, vyzkoušel a pocestoval a rozhodl se. Po absolvování stovek mil s HD  Electra Glide jsem usedl za řídítka GL 1 500. Po první míli jsem věděl, kdo je oním favoritem. Psal se rok 1999 a to již nezadržitelně pronikaly zprávy o novém modelu GL 1 800. Nakonec jsem se dozvěděl, že nový GL 1 800 bude představen jako světová premiéra v září 2 000 na Intermotu v Mnichově, jako před lety  GL 1000 na Intermotu v Kolíně /R. Počkal jsem až do onoho představení a hned následující  den odjel opět do USA. Tam by se toho mohlo vědět více. Měl jsem štěstí. Byl jsem v San Diegu a asi za týden se v nedalekém areálu hipodromu v Del Mar konala výstava motocyklů pro jižní Kalifornii. Strávil jsem u vystavených třech modelů GW celý den. Nafotil je ze všech stran a ještě v USA jsem si udělal album GL 1800. To jsem již měl v Čechách v Hondě složenu zálohu. Dočkal jsem se v červnu 2001. Od té doby jsem s „Králem jedné stopy“ najel více než 150 tis. km po celé Evropě nejprve bez vozíku, později s přívěsem Bushtec, nakoupil jsem Králi mnoho doplňků, jak se na Krále patří, chromově září, a každý den jsem neskonale šťastný, že na světě byl někdo, jako  pan Sochiro Honda a já díky jeho Vizi přetavené v Misi  mohu být opravdu Easy Rider.

 

To ale není všechno. GoldWing je tak výjimečný, že moje paní, MUDr.Maria Zábojová, poměrně distinguovaná dáma, se nechala GoldWingem na jeho zlaté peruti unést stejně jako já, podlehla jeho kouzlu a dnes, v sedle krále, s Bushteckem v zádech, trávíme společně 2 dovolené ročně, jednu na jihu a druhou na severu kontinentu. Je to   2 x 5-6 tisíc km z cca 30 tisíc, které v sedle krále za rok udolám – lépe prolétnu nebo snad proplachtím.

Jak se dá z výše uvedeného vyznání dovodit, chci vám dále povídat o Králi jedné stopy, o cestách, o zážitcích i o přátelích, které jsem díky Králi získal. Král skutečně obohatil můj i náš život a zato mu patří mé velké poděkování a úcta.

 

 

 


 

 

11.09.2020

obrázek


BIKETOBERFEST - leták

 

 

 

 

 

ULTIMATIVNÍ BIKING 2019 - Made in USA

Ani přesně nevím, kdy vznikl ten nápad, vydat se na velké americké dobrodružství v sedlech.
Je pravda, že bilaterálně jsme o velkém US tripu hovořili již několik let, ale stále se nevědělo, kdy. Až najednou na setkání Chapter GE-C na začátku roku padlo rozhodnutí. Navrhl jsem období, které se jmenuje „Indian summer“. Je to déle trvající suché, slunečné, teplé a málo větrné počasí na konci podzimu, na severoamerickém kontinentu. Babí léto na rozdíl od Indiánského, nastává na konci léta a na evropském kontinentu. Tato dvě označení nejsou tedy synonyma, jak se často plete. V období Indian summer jsem byl v US již mnohokrát, a mám toto krásné roční období dobře vyzkoušeno, a moc rád. Konečný termín byl na první schůzce v únoru dohodnut na dobu od 19. září do 20. října, 32 plných amerických dnů. A tak se začal naplňovat náš „American dream“, americký sen každého motorkáře. ..... POKRAČOVÁNÍ ZDE

Více »

soubor Příloha ke stažení


roline               

© motoworld.cz | vyrobilo SMWORKS - digital agency